indirim

%35

Biz Gençlere Dair 5 Ailemiz Akrabalarımız Arkadaş Dostlarımız Çevremiz ve Biz

22,00 14,30

Ailemiz Yüce Allah'ın bizlere vermiş olduğu en ayrıcalıklı nimetlerden biridir. Bunun için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Henüz ne yapacağını ve nasıl besleneceğini bilmeyen bir yavruyken bizi sahipsiz bırakmayan ve bizlere bir aile yuvası bahşeden Allah'a hamdüsenalar olsun.
İslam dini insanın yaratıcısına karşı görevlerini belirlediği gibi insanlar arası ilişkilerde riayet etmesi gereken ölçüleri de belirlemiştir. İnsan tek başına yaşayan bir varlık değildir. En yakınında ana-babasından başlamak üzere ailesi vardır. Sonrasında sıra sıra halkalar şeklinde diğer insanlarla ilişkileri yer alır. Ailemizden hemen sonra ilişkide bulunduğumuz insanların başında akrabalarımız gelir. Aslında akrabalarımız bizim geniş ailelerimizi oluştururlar.
Dostluk duygusu ve ihtiyacı yaratılıştan insanoğluna ihsan edilen bir nimettir. Mutlu olmak isteyen her insan bir dosta ihtiyaç duyar. Mutluluğumuz dost olmaksızın eksik kalacaktır.
Hava, toprak, hayvanlar, su, bitkiler ve doğada yer alan her şey aynı anda korunduğunda zincirin halkaları gibi birbirini destekler ve bu zincir tüm kirliliklere karşı dünyayı saran ve kuşatan bir güç halini alır. Zincirin bir halkası dahi koptuğunda ya da zarara uğradığında diğer halkalar da işlevselliğini yitirir ve çevrede bozulmalar başlar. Başka bir deyişle adeta vagon gibi olan çevrenin tüm unsurları insanın merhameti, koruyuculuğu ve tasarruflu lokomotifiyle ilerler.
Evet biliyoruz ki Yüce Allah bütün alemi tertemiz ve yaşamak için en elverişli şekilde yaratmıştır. Sonuçta karada ve denizde her türlü bozulma ve kirlenme insanların elleriyle gerçekleşmektedir. Kirlilikle ve kirletenlerle mücadele etmek hayatta kalmamız için bir zorunluluktur.

Read more ➜


  • Language : Türkçe
  • Number Print : 1
  • Date Publication : 2022-05
  • Stock Status : In Stock
  • Number Product Sold : 22
  • Barcode : 9786254352195
  • Category : ,
  • Product Type: Kitap
Tag:
Book Name Biz Gençlere Dair 5 Ailemiz Akrabalarımız Arkadaş Dostlarımız Çevremiz ve Biz
Publisher Diyanet İşleri Başkanlığı Yay.
Number Pages 130
Dimension 130.00 x 210.00
Paper Type K.Kağıdı 60 Gr